MHP’li Yönter bayramda da boş durmadı. Özgür Özel’e ağır hakaretler etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e sert tepki gösterdi.

Yönter, Özel’in “İki isim MHP’de bu normalleşmeyi baltalamak için elinden geleni yapıyor, çünkü rahatsız oluyorlar. Çünkü Türkiye normalleşsin istemiyorlar” diyerek kendisini kasttettiği sözlerine karşılık verdi.

Yönet paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“…İki isim MHP’de bu normalleşmeyi baltalamak için elinden geleni yapıyor, çünkü rahatsız oluyorlar. Çünkü Türkiye normalleşsin istemiyorlar…” Özgür gene böyle konuşmuş, zırvaladığımızı açıklamış, yani ve yeniden çuvallamış! Bak Özgür, çok acemisin, fikri müktesebatın evlere şenlik, nitekim kafada yok, kalpte yok… Tamtakırsın, ısrarlı normalleşme iddiasıyla yalan ve iftiralarını maskeliyorsun! İhanet ve melaneti meşrulaştırma arayışındasın… Terörist Demirtaş’la çalışma toplantısı yapacakmışsın! Ah Özgür ah, senin gibilerinin siyasette yer alıyor olması bile başlı başına garabet ve rezalet… Tuttuğun dümen seni felakete sürüklüyor, haberin olsun!”

YÖNTER – ÖZGÜR ÖZEL ATIŞMASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerden, Özgür Özel’i hedef aldı.

Özel’in grup toplantısında ‘MHP’deki o ikili’ diyerek kendisini ve Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ı ima ettiğini belirten Yönter, Özel’e yönelik ağır hakaretlerde bulunarak, bu kişiyi müfteri olarak nitelendirmişti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Meclis grubunda yaptığı konuşmada, Bahçeli’nin kendisine yönelttiği soruları kimin yazdığını bildiğini belirterek, “Ben o soruları kimin yazdığını biliyorum. MHP örgütünün illallah dediği ikili” demişti.

Bu açıklamanın ardından Yönter, Özel’in “MHP örgütünün illallah dediği ikili” diyerek hedef aldığı ve Sinan Ateş cinayeti ile ilgili sorular yönelttiği isimlerden birinin kendisi olduğunu belirterek, “En küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel ise Yönter’e yanıt olarak, sorumluluklarını gizlemek için kendisiyle kavga edemeyeceklerini belirtti. Özel, eski MHP Milletvekili Olcay Kılavuz’un grup danışmanlığı görevinden alınmasına değinerek, elinde bilgi ve belge olan birinin hangi partiye gidip neler konuştuğunun ve nelerin konuşulmasına engel olunduğunun önemli olduğunu vurguladı. Özel, MHP içindeki bazı odakların CHP ile kavga etmek istediklerini çünkü MHP’nin CHP ile kavga etmediğinde iç sorunlarının daha görünür hale geldiğini söyledi. Özel, başkentin orta yerinde torbacılara öldürtülen Sinan Ateş’in çocukları, eşi ve o cinayetin üzerini örtmeye çalışan anlayışla mücadele ettiğini ifade etti. Partideki konuyla ilişkili herkesin hesap vermesi gerektiğini belirten Özel, görevden almaların bir hesap sorma biçimi olmadığını, hesabın mahkemeler tarafından sorulması gerektiğini söyledi.

“YALANDAN MEDET UMUYORSUN”

İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından bir kez daha Özel’e çağrıda bulunarak, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili iddialarını ispat etmesini istedi ve aksi halde Özel’i alçak, şerefsiz ve namert olarak nitelendirdi. Yönter, “Özgür, iddialarını ispat et demiştim, ispat etmezsen alçaksın, şerefsizsin diye yazmıştım… Sözlerimin arkasındayım… Hala senden çıt yok, aynı tas aynı hamam devam ediyorsun… Yalandan medet umuyorsun, ihanet hançeri elinde ortalıkta adamım diye dolaşıyorsun… Özgür, iddialarını ispat etmelisin… Etmezsen namertsin…” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir