Redmi üst segment modeli için olmayacak bir fiyat belirledi, resmen zararına satıyorlar

Redmi‘nin geçen yıl Kasım ayında Snapdragon 8 Gen 2 gücünde çalışan Xiaomi’nin yeni HyperOS işletim sistemiyle tanıttığı K70 serisi, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratmıştı. 6.67 inçlik 2K (1440 x 3200) AMOLED ekranıyla dikkat çeken bu model, 4000nit’e kadar parlaklık sunarak 2,499 Yuan (~352$) gibi bir fiyatta piyasaya sürülmüştü. Bu durum, yaklaşmakta olan Redmi K80 serisi için beklentileri daha da artırıyor.

Yeni sızıntılara göre Redmi, K serisinde premium donanımlara odaklanmaya devam ediyor. Bu bağlamda, yalnızca iki modelin piyasaya sürüleceği, bunların Redmi K80 ve Redmi K80 Pro olacağı konuşuluyor. Daha uygun fiyatlı bir model olan K80E’nin yerini ise Redmi Note serisinden bir cihazın alabileceği söyleniyor.

K80 serisi hakkında duyumlar, geliştirme sürecinin hızlandırıldığını gösteriyor. Yeni cihazın 5500 mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği, bu durumun selefinden 500mAh daha fazla olduğu belirtiliyor. Ekran özellikleri de benzer bir yükseltmeyle, K70 ve K70 Pro modelleri gibi 2K çözünürlüğünde olacak. Endüstri trendleri göz önüne alındığında, daha yüksek lokal parlaklık desteği bekleniyor.

Redmi üst segment modeli için olmayacak bir fiyat belirledi, resmen zararına satıyorlar

Duyumlara göre K80 serisinde, standart ve Pro modelleri için farklı yonga setleri kullanılacak. Bunlar sırasıyla Snapdragon 8 Gen 3 ve Snapdragon 8 Gen 4 olacak. Eğer Snapdragon 8 Gen 4 kullanımı doğruysa, bu telefonun Kasım ayında veya en erken Ekim ayında, yani yeni amiral gemisi Snapdragon çipinin beklenen çıkış tarihinden önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Fiyatlandırma ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor, ancak yeni gelişmeler oldukça bu konuda da bilgi sahibi olacağız.

Redmi K80 serisinin, cam arka yüzey ve metal çerçeve ile tasarlanacağı da gelen bilgiler arasında. Bu bilgiler, Redmi‘nin yüksek performans ve kaliteyi ön planda tutan bir yaklaşımı benimsediğini gösteriyor. Tüm bu özellikler, Redmi’nin K serisini daha da cazip hale getiriyor ve teknoloji tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği bir lansman olacağını işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir