WhatsApp’ın Bu Özelliğiyle Sohbet Etmeye Doyamacaksınız! Artık İstediğiniz Kişiyi…

WhatsApp, sohbetleri teşvik etmek için yeni bir “Yakın Zamanlarda Çevrimiçi” özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik, uygulamada yakın zamanda aktif olan kişilerin bir listesini gösterecek.

YENİ ÖZELLİKLE NE AMAÇLANIYOR?

Sohbet edilecek kişileri önermek. Rehberinizde daha önce sohbet etmediğiniz kişileri göstererek yeni konuşmalar başlatmanızı kolaylaştırmak. Bu kişilerden hangilerinin “yakın zamanda çevrimiçi” olduğunu görmenizi sağlamak. Özellik şu anda WhatsApp’ın Android ve iOS beta sürümlerinde test ediliyor.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bu özellik, belirli bir anda çevrimiçi olan kişileri göstermiyor. Yakın zamanda çevrimiçi olmuş kişilerin anlık bir görüntüsünü sunuyor. WhatsApp’ın sohbet çubuğunda yer alan “çevrimiçi” ve “son görülme” bilgilerinden farklı.

Bu özelliği tamamen veya kişilere göre kapatma seçeneği mevcut. Özelliği kapatmak, başkalarının ne zaman çevrimiçi olduğunu görmenizi de engelleyecek. Daha önce sohbet etmediğiniz, rehberinize kaydetmediğiniz veya sizi engelleyen bir kullanıcının ne zaman çevrimiçi olduğunu görmeniz mümkün değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir